واهی اسلام اسلامی استقبال جامعه اسلامی

واهی: اسلام اسلامی استقبال جامعه اسلامی محمدرضا ورزی کارگردان معمای شاه سینما و تلویزیون فیلم وحدت

گت بلاگز وب‌گردی غذا را بو نکشید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت ؛ به نقل از نیواطلس، بوی غذا عاملی جهت جنبش اشتهاست و بسیاری از افراد عادت دارند که غذا را بو بکشند، ولی محققان بر این با

غذا را بو نکشید

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ به نقل از نیواطلس، بوی غذا عاملی جهت جنبش اشتهاست و بسیاری از افراد عادت دارند که غذا را بو بکشند، ولی محققان بر این باورند که جهت جلوگیری از افزایش وزن می‌توانید غذا را بو نکشید.صرف‌نظر از اینکه چقدر می‌خورید، بوی مواد غذایی باعث زیاد کردن وزن می‌شود.

همه ما می‌دانیم، عطر غذا عامل مهمی در لذت بردن از خوردن هست. محققان این بررسی را روی موش‌ها انجام دادند و دریافتند موش‌هایی که به طور موقت حس بویایی نداشتند، وزن کمتری نسبت به گروه کنترل پیدا کردند. نتیجه های این بررسی می‌تواند روش جدیدی جهت چربی سوزی در انسان باشد.

این مطالعه در دانشگاه کالیفرنیا برکلی به سرپرستی پروفسور اندرو دییلین و سلین ریرا انجام شده است است.در این تحقیق از ژن درمانی جهت از بین بردن حس بویایی در موش‌ها استفاده شد.

غذا را بو نکشید

در طول این مطالعه، به دو گروه مورد بررسی رژیم غذایی با چربی اوج داده شد و در حالی که هر دو گروه از یک رژیم غذایی استفاده کرده بودند، موش‌هایی که حس بویایی ضعیفی داشتند، وزنشان ۱۰ درصد زیاد کردن یافت این در حالیست که همتایان آنها با حس بویایی نیرومند حدود صددرصد زیاد کردن وزن داشتند.

علاوه بر این، موش‌هایی که چاق بودند، بعد از اینکه حس بویایی خود را از دست دادند حتی زمانی که رژیم غذایی با چربی اوج مصرف کردند،به اندازه موش‌های نرمال شدند. در واقع وزن آنها به شکل چربی از بین رفته بود و اندام، عضلات و توده‌های استخوانی تغییری نداشت همچنین موش‌هایی که عدم تحمل گلوکز داشتند، بعد از اینکه وزنشان نرمال شد تحمل گلوکز پیدا کردند.

اگرچه دانشمندان هنوز در حال تلاش جهت فهم این توصیه هستند که در وقت گرسنگی چه اتفاقی می‌افتد که افراد نسبت به بو حساسیت بیشتری پیدا می‌کنند و اینکه از دست دادن این حس می‌تواند در عوض کردن وزن تاثیر داشته باشد.

دیلیین در این زمینه اظهار کرد: سیستم‌های حسی نقش مهمی در متابولیسم دارند.

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت ؛ به نقل از نیواطلس، بوی غذا عاملی جهت جنبش اشتهاست و بسیاری از افراد عادت دارند که غذا را بو بکشند، ولی محققان بر این با

متاسفانه، از بین بردن حس بویایی در موش باعث زیاد کردن شدید سطوح نئودرنالین، هورمون استرس شد که با سیستم عصبی سمپاتیک ارتباط دارد و زیاد کردن آن منجر به حملات قلبی می‌شود.

این بررسی در نشریه Cell Metabolism انتشار یافته است.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیستم | مطالعه | استفاده | رژیم غذایی | مواد غذایی | افزایش وزن | حس بویایی | غذا را بو نکشید

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog