واهی اسلام اسلامی استقبال جامعه اسلامی

واهی: اسلام اسلامی استقبال جامعه اسلامی محمدرضا ورزی کارگردان معمای شاه سینما و تلویزیون فیلم وحدت

گت بلاگز فرهنگی هنری وحدت به نوعی توصیه اسلام است

محمدرضا ورزی، كارگردان سینما و تلویزیون، وحدت را لازمه یك جامعه اسلامی دانست و بر ساخت آثار هنری با عنوان وحدت جهت آموزش به مردم تاكید كرد.

وحدت به نوعی توصیه اسلام است

به گزارش حوزه سینما گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ كارگردان مجموعه های «تبریز در مه» و «معمای شاه» در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری حوزه هنری در زمینه لزوم پرداخت به مضمون وحدت در آثار هنری و سینمایی و اینكه آیا مخاطبان از این دست مضامین استقبال می كنند، اظهار كرد: به نظرم وحدت یك فرهنگ اسلامی است كه زیاد طی این قرن ها در دین اسلام خودش را نشان داده هست، حال اینكه ما در آثار سینمایی مان به آموزش این مضمون بپردازیم اتفاق بسیار خوبی هست؛ چراكه لازمه جامعه اسلامی است و قطعا مردم هم استقبال خواهند كرد؛ چون موضوعی است كه نه فقط مردم عزیز ما بلكه همه انسان ها استقبال خواهند كرد. وحدت به نوعی توصیه اسلام هست، یعنی فضایی كه می تواند به یك جامعه جهت مقابله با دشمن های بیگانه ایمنی بدهد.

عبارات مهم : اسلام
ورزی در ادامه با تاكيد بر لزوم ساخت آثار تاريخي و ديني یادآور شد: ما فیلم و سریال هایی داشتیم كه طی این سال ها حرف های خوبی زدند. من تصورم این است كه این روش خوبی هست؛ به شرطی كه صحبت فقط جهت داخل نباشد و مدیران امر شرایطی را به وجود آورند تا بتوانیم آثارمان را عرضه كنیم. به عنوان مثال، ما هنوز نتوانستیم به آسانی آثارمان را در كشورهای دیگر اكران كنیم، اگر این اتفاق بیفتد هم تناوب اقتصادی خوبی خواهیم داشت و هم اینكه حرف هایمان را به اروپا زده ایم، البته یك سری فیلم هایمان اكران شده است اند ولی در كل امكان عرضه مان خیلی ضعیف هست.

این فیلم ساز در آخر در پاسخ اینكه چه افتراقی را بین كار تاریخی و كار دینی می بیند و اینكه آیا این دو باهم متفاوتند، خاطرنشان كرد: هنگامی که محتوا و خبر یكی باشند این دو باهم ارتباط پیدا می كنند. تولید آثار دینی به این معنی نیست كه ما حتما باید كار تاریخی بسازیم، ما می توانیم یك كار راحت داشته باشیم ولی در پی آن پیامی رسا را به مخاطب انتقال یافته كنیم. ما نباید بگوییم تولید آثار دینی به لحاظ بودجه برایمان صرف نمی كند. ناگفته نماند كه ما در کشور عزیزمان ایران تولید آثار دینی كمی هم نداشتیم. به اعتقاد من در هر شرایطی كار دینی باید تولید شود و صرفا نباید به تاریخ بپیوندد؛ ولی اگر خبر و محتوا یكی باشند، به هم اتصال می خورند. در كل كار دینی باید در ابعاد متفاوت با همفكری نسل جوان و قدیم ساخته شود.

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: اسلام | اسلامی | استقبال | جامعه اسلامی | محمدرضا ورزی | کارگردان معمای شاه | سینما و تلویزیون | فیلم وحدت

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog